تبلیغات
بیمه پارسیان نمایندگی 531400 - بیمه مسئولیت

چه زیباست توكل به خداكردن ودرمیان طوفانها بااطمینان قلب پروازنمودن ودرعمق گردابهای خطرناك عاشقانه غوطه خوردنودرمعركه حیات وممات بی پروابه آغوش شهادت رفتن ودرقربانگاه عشق همه وجودخود رابه قربانی خدا دادن وازهمه چیز خود گذشتن وبه آزادی مطلق رسیدن.شهیدچمران


اگر به این رشته شغلی علاقه دارید. اگر در تهیه بیمه نامه خود دچار مشکل هستید و یا .....
با ما تماس بگیرید و یا ایمیل بدهید.
09196014624 باقری
09125243364 فخری
03115807020
parsian531400@gmail.com
محمد حسین باقری
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
[cb:post_body1][cb:post_body2]

[cb:post_continue_link]
نوشته شده توسط [cb:post_author_name] در [cb:post_create_date] و در [cb:post_create_time] [+]
تعداد نظرات ارسالی این پست : [cb:post_comment_count]       ارسال نظر       برچسب ها:[cb:post_tag_name]
دنبالک ها:[cb:post_related_link_name] ،       آخرین ویرایش:[cb:post_edit_date] [cb:post_edit_time]

بیمه مسئولیت چاپ فرستادن به ایمیل
  
براساس قانون مسئولیت مدنی ایران ، هر شخصی را که در نتیجه فعالیت روزمره خود باعث ایجاد خسارت به اشخاص دیگر شود ، مسئول جبران آن می داند. موضوع بیمه مسئولیت مدنی ، تامین و جبران خسارت هایی است كه براثر تقصیر و خطا و یا فعالیت مخاطره آمیز بیمه گذار متوجه دیگران می شود . در بیمه مسئولیت مدنی خسارت های مورد پوشش شامل خسارت های بدنی و خسارت های مالی می باشد .
از انواع متداول بیمه های مسئولیت مدنی می توان به موارد زیر اشاره نمود :
بیمه مسئولیت حمل و نقل
بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان
بیمه مسئولیت سازمانهای دولتی
بیمه مسئولیت های عمومی
بیمه مسئولیت تولید کنندگان و فروشندگان محصول
بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان
بیمه مسئولیت مدیران مسئول بیمارستانها
بیمه مسئولیت حرفه ای پرستاران و پیرا پزشکان
بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین
بیمه مسئولیت جامع   C.G.L
بیمه اعتباری تسهیلات بانکها و قراردادهای فروش اقساطی
بیمه اسبهای مسابقه
بیمه مسئولیت شکارچیان و محیط بانان
بیمه مسئولیت عوامل پروژه های سینمایی
بیمه رایانه
بیمه مسئولیت دام وطیور
بیمه مسئولیت مدنی مدیران استخرها و ناجیان غریق
بیمه مسئولیت مدنی شركتهای نصب ونگهداری آسانسور
بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراكز عمومی از قبیل هتلها، سینماها، رستورانها، سالنهای تئاتر، سالنهای ورزشی، مراكز آموزشی و مراكز اقامتی
بیمه مسئولیت مدنی مدیران مهد كودك
بیمه مسئولیت برگزاركنندگان تورهای سیاحتی و زیارتی
بیمه مسئولیت مدنی مدیران شهربازی درقبال استفاده كنندگان
بیمه پول

بیمه مسئولیت حمل ونقل

•    بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل زمینی (داخلی)
در این بیمه نامه ، مسئولیت مدنی شركتهای حمل و نقل زمینی داخلی (بنگاههای حمل و نقل داخلی) در برابر صاحبان كالا مطابق قانون تجارت و شرایط بارنامه های صادره تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند . عمده خطرات تحت پوشش عبارتند از: آتش‌ سوزی‌، صاعقه‌ ، انفجار، تصادف‌ ، تصادم‌، واژگون‌ شدن.
•    بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل هوایی
این بیمه نامه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل هوایی را در برابر صاحبان كالا یا ذوی الحقوق آنان بر اساس شرایط بارنامه های حمل و نقل هوایی صادره و كنوانسیون ورشو تحت پوشش قرار می دهد.
•    بیمه مسئولیت حمل و نقل بین المللی دریایی
عبارت است از مسئولیت بیمه گذار در قبال صاحبان كالا در حدود مقرر قانون دریایی ایران مصوب سال 1343 و با رعایت قانون بیمه مصوب سال 1316 و قانون مسئولیت مدنی سال 1339 (هـ .ش)
•    بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل بین المللی
بر اساس كنوانسیون C.M.R براساس شرایط این نوع بیمه ، مسئولیت مدنی شركتهای حمل و نقل بین المللی مطابق كنوانسیون بین المللی C.M.R تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد .
•    قرارداد تضمین تعهدات شرکت های حمل ونقل درمقابل گمرک
این قرارداد تمام تعهدات شرکت های حمل ونقل بین المللی درارتباط با گمرک جمهوری اسلامی ایران و در ارتباط با حقوق و عوارض گمرکی، عملیات حمل ونقل کالا و خودرو را بیمه می کند.

بیمه مسئولیت كارفرما در قبال كارگران

كلیه كارفرمایان نسبت به جبران خسارات وارده به كاركنان و كارگران كه ناشی از حوادث حین كار باشد و منجر به صدمات جسمانی و جانی شود ، مسئول هستند . این بیمه نامه مسئولیت مدنی بیمه گذار را در مقابل كاركنان تحت پوشش بیمه قرار می دهد . تمامی كاركنان شاغل در محدوده كارگاه اعم از كارگران ایرانی وغیرایرانی تحت پوشش این بیمه نامه خواهند بود . به موجب این بیمه نامه غرامت فوت و نقص عضو كارگران در حد دیه و همچنین هزینه پزشكی آنان قابل پوشش می باشد .

بیمه مسئولیت عمومی

در این بیمه نامه مسئولیت بیمه گذار در مقابل اشخاص ثالث ( غیر مرتبط با فعالیت بیمه گذار ) طبق قوانین جاری كشور تحت پوشش است و خسارتهای جانی و مالی وارد به زیاندیدگان جبران میگردد . از انواع بیمه هایی كه تحت این نوع بیمه صادر میگردد عبارتند از :
•    بیمه مسئولیت در قبال همسایگان ( آتش سوزی ، انفجار و تركیدگی لوله آب )
•    بیمه مسئولیت موسسات انتقال نیرو و آبرسانی
•    بیمه مسئولیت مدنی تعمیر گاهها در قبال مالكین اتومبیل

بیمه مسئولیت تولید كنندگان كالا

موضوع این بیمه نامه جبران خسارات جانی و مالی وارد به مصرف كنندگان كالا و اشخاص ثالث از خطرات ناشی از استفاده از  كالا میباشد كه در نتیجه عدم ایمنی و عیب نقص كالای تولید و عرضه شده بوقوع پیوسته باشد  از جمله بیمه نامه های صادره در این زمینه عبارتند از :
•    بیمه مسئولیت تولید كنندگان قطعات خودرو مانند سیلندر و صفحه كلاچ و ........
•    بیمه مسئولیت تولید كنندگان دستكا ههای فیزیوتراپی
•    بیمه مسئولیت تولید كنندگان و نصب كنندگان سیستمهای گاز سوز خودرو ها
•    بیمه مسئولیت تولید كنندگان لوازم خانگی در قبال استفاده كنندگان

بیمه‌ مسئولیت‌ حرفه‌ای‌ پزشكان

موضوع بیمه مسئولیت حرفه ای پزشكان عبارت است از جبران خسارت بدنی وارد به بیماران كه ناشی از مسئولیت پزشك به علت اشتباه ، غفلت یا قصور وی در انجام خدمات حرفه ای به وقوع پیوسته باشد . بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشكان براساس قانون مسئولیت مدنی و قوانین و مقررات نظام پزشكی كشور تهیه و تدوین گردیده است .
كلیه دعواهای بیماران و یا ذوی الحقوق آنها علیه پزشكان به مدت 3 سال پس از انقضاء تاریخ بیمه نامه مشمول پوشش بیمه ای می باشد به شرط آنكه معالجه یا عمل جراحی در مدت اعتبار بیمه نامه صورت گرفته باشد . به دلیل ارتباط قوانین جاری كشور خصوصا" قانون دیات در رسیدگی به دعواهای حقوقی علیه پزشكان حدود پوشش بیمه ای بیمه نامه باید متناسب با قوانین وضع شده مذكور باشد .

بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای پرستاران و پیراپزشكان

با توجه به ضرورت تامین حرفه ای پرستاران ،‌بهیاران ، تكنسینهای بیهوشی و اتاق عمل ، تكنسینهای رادیولوژی ، سی تی اسكن و M.R.I و نیز كارشناسان و تكنسینهای آزمایشگاه ، نوارنگاری و C.S.R ، بیمه دانا برای اولین بار طرح بیمه مسئولیت حرفه ای پرستاران و پیراپزشكان را ارائه نموده است . ضمنا برای بیمه گروهی تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته شده است .

بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین طراح ،‌محاسب و ناظر ساختمان

این بیمه نامه مسئولیت حرفه ای برای مهندسین طراح ، محاسب و ناظر ساختمان كه در عضویت سازمان های نظام مهندسی دارای پروانه اشتغال می باشند در رابطه با طراحی ، محاسبه و نظارت ساختمانی مطابق قوانین بیمه و مسئولیت قانون نظام مهندسی ساختمان و قانون شهرداری و آئین نامه های اجرایی مربوطه در برابر مالكین ساختمانها، اشخاص ثالث (شامل همسایگان ، عابرین و...) و كاركنان اجرایی پروژه ساختمانی تحت پوشش قرار می دهد .

بیمه مسئولیت جامع C.G.L

این بیمه نامه برای پیمانكاران پروژه های ساختمانی و تاسیساتی ارائه می شود ، مطابق شرایط این بیمه نامه مسئولیت مدنی پیمانكار در اجرای پروژه بصورت جامع در برابر كاركنان و اشخاص ثالث تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد

بیمه اعتباری تسهیلات بانكها و قراردادهای فروش اقساطی

براساس این طرح تسهیلات بانكها و مطالبات شركتهایی كه كالا و محصولات خود را بصورت اقساطی به فروش می رسانند در برابر خطر عدم وصول مطالبات تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.

بیمه‌ مسئولیت‌ مدنی‌ ‌ آسانسور ‌

بیمه مسئولیت مدنی آسانسور خسارت و زیان وارده به اشخاص ثالث را برای استفاده از آسانسور در هنگام ورود و یا ترک آسانسور که ناشی از مالکیت ، مراقبت و تعمیر و نگهداری آن باشد و قانونا بیمه گذار مسئول شناخته می شود جبران می کند . بیمه‌ مسئولیت مدنی مالکین‌ آسانسور غرامت‌ فوت‌ و نقص‌ عضو سرنشینان‌ آسانسور را در صورت‌ وقوع‌ حوادث‌ جبران‌ می‌ نماید.
قرارداد بیمه مسئولیت مدنی بیمه گذار در مقابل اشخاص ثالث می تواند همراه با جبران خسارت مادی وارده به اموال بیمه گذار یا اموالی که اجاره شده و برای استفاده در اختیار بیمه گذار می باشد و هنگام حمل با آسانسور در اثر برخورد با آسانسور یا شیء دیگری دچار خسارت می شوند صادر گردد.

بیمه‌ مسئولیت‌ مدنی‌ صاحبان‌ مجموعه های‌ ورزشی ‌

 چنانچه افراد در زمان حضور و استفاده از اماكن ورزشی و انجام تمرینات و مسابقات دچار حادثه منجر به صدمات جسمانی شوند و مدیریت مجموعه طبق قوانین مسئول جبران خسارت وارده شناخته شود خسارت جبران می گردد.

بیمه پول

عنوان پول در قرار داد بیمه ، حفظ و نگهداری پول تحویلی به كاركنان برای نگهداری و  حمل پول است . پول مفهوم گسترده ای دارد، از جمله پول نقد و اوراق بهادار بانكی ، انواع چك ، حواله های پولی توسط پست ، چك های مسافرتی و بن های پولی . بیمه نامه پول به دو صورت زیر ارائه می گردد .
•    پول در صندوق
•    پول در گردش

بیمه مسئولیت كارفرما در قبال كاركنان

كاركنان در حین انجام كار در معرض خطر یا خطراتی قرار می‌گیرند كه اجتناب ناپذیر است.
در ماده 91 قانون كار آمده است كه
"كلیه كارفرمایان و مسئولان واحدهای موضوع قانون كار مكلفند بر اساس مصوبات شورای  عالی  حفاظت  فنی  برای  تامین  حفاظت و  سلامت و بهداشت  كارگران در محیط  كار، وسایل و امكانات لازم را تهیه و در اختیار آنان قرار داده و چگونگی كاربرد  وسایل  فوق‌الذكر  را به آنان بیاموزند و  در خصوص رعایت مقررات حفاظتی و بهداشتی نظارت نمایند."

بر اساس این ماده، در صورت وقوع حادثه‌ای كه منجر به جراحت، نقص عضو و یا فوت كاركنان (اعم از استخدامی، قراردادی، روزمزد و...) شود، در بسیاری از موارد كارفرما مقصر شناخته شده و ناچار به جبران خسارت وارده و در صورت فوت پرداخت دیه خواهد بود. بیمه‌نامه مسئولیت كارفرما در قبال كاركنان به عنوان جانشین از طرف كارفرما جبران هزینه‌های پزشکی، غرامت فوت و نقص عضو
و مطالبات سازمان تامین اجتماعی از كارفرما را بر عهده می‌گیرد. 

برخی از كارفرمایان بر این باورند كه با داشتن بیمه تامین اجتماعی برای كاركنان، از خرید بیمه‌نامه‌های مسئولیت بی‌نیاز خواهند شد. نكته قابل توجه این است كه پوشش‌های این دو بیمه‌نامه كاملا متفاوت می‌باشند. بدین معنا كه سازمان تامین اجتماعی تعهدی در قبال پرداخت خساراتی كه مسئول آن كارفرما باشد، ندارد و یا اگر خسارات مذكور را جبران نماید طبق ماده 66 قانون تامین اجتماعی، نسبت به بازیافت آن از كارفرما اقدام می‌نماید، در حالیكه در بیمه مسئولیت كارفرما این مورد تحت پوشش می باشد. به عبارت دیگر چنانچه كارگری دچار نقص عضو یا فوت گردد، بیمه تامین اجتماعی صرفا مستمری پرداخت می‌نماید و تعهدی در قبال دیه فوت یا جرح نخواهد داشت در حالیكه بیمه مسئولیت متعهد پرداخت دیات مذكور می‌باشد. 

این بیمه نامه مناسب چه گروه هایی است ؟

           
          1-كارفرمایان واحد های تولید،خدماتی، صنعتی.

          2-كارفرمایان یا پیمانكاران پروژه های عمرانی مانند راهسازی، سد سازی و .... .

          3-كارفرمایان یا پیمانكاران بازسازی ساختمان (بدون نیاز به تخریب كامل و احداث دوباره).

          4-سازندگان ساختمان كه در مرحله نازك كاری یا نماكاری باشند.

 

بیمه مسئولیت كارفرمایان و پیمانكاران پروژه های ساختمانی

آیا می‌دانید بند 12-1-5 مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان ایران، کارفرمایان را ملزم به انجام اقدامات لازم جهت ایمنی و حفاظت کار می‌داند .و آیا می‌دانید بر طبق ماده 616 قانون مجازات  اسلامی در بخش تعزیرات در صورتیکه قتل غیر عمد به واسطه بی‌احتیاطی،بی‌مبالاتی یا در نتیجه عدم  مهارت باشد، مسبب به حبس از یک تا سه سال و نیز پرداخت دیه در صورت مطالبه اولیای دم محکوم خواهد  شد.
طبق آمار منتشر شده توسط سازمان خدمات آتش نشانی و ایمنی شهر تهران، توزیع حوادث ریزش ساختمان طی سال‌های 82 تا 86 به شرح زیر می‌باشد:

 

علت حادثه

تعداد

گود برداری

1094

ریزش چاه

742

رانش زمین

90

نشست و آبگرفتگی

2072

جمع

4198

 

 

بیمه نامه کارفرمایان و پیمانکاران پروژه های ساختمانی در قبال کارکنان :


كارفرمایان در اجرای پروژه‌های ساختمانی با خطرات و حوادث گوناگونی مواجه می‌گردند. لذا بیمه‌نامه مسئولیت کارفرمایان و پیمانکاران ساختمانی با ویژگی‌های خاص برای رفع نیاز جامعه مذکور تدوین شده است.

 

آنچه امروزه در جریان ساخت ساختمانهای جدید به كرات شاهد آن هستیم، خساراتی است که در جریان اجرای کار به کارکنان یا اشخاص ثالث وارد می‌آید  و به شرح زیر می‌باشد:

·         خسارات بدنی شامل فوت و نقص عضو و یا هزینه‌های پزشکی کارکنان.

·         نشست و ترک خوردگی ساختمان‌های مجاور در اثر تخریب و گودبرداری ساختمان مورد احداث.

·         ریزش ساختمان‌های مجاور در اثر گودبرداری.

·         خسارات مالی وارد به ابنیه و تاسیسات ساختمان‌های مجاور در اثر ریزش.

·         خسارات به خیابان و پیاده‌رو.

·        خسارات وارد به خودروهای عبوری و یا پارک شده در محیط اطراف پروژه در اثر پرتاب مصالح ساختمانی.

·         خسارات جانی برای عابرین در اثر سقوط و پرتاب مصالح ساختمانی.

·         خسارات جانی افراد ثالث که وارد محوطه ساختمان مورد بیمه می‌گردند.

·         خسارات ناشی از دپوی مصالح در خیابان و پیاده رو.

 

در این بیمه نامه مسئولیت بیمه‌گذار در برابر کارکنان و اشخاص ثالث بیمه می‌گردد بدین معنی که چنانچه در جریان عملیات ساختمانی شامل تخریب، خاکبرداری،گود برداری، پی‌کنی و مراحل احداث بنای جدید خساراتی به کارکنان و اشخاص ثالث وارد آید، بیمه‌گر با رعایت شرایط بیمه‌نامه از عهده جبران خسارت بر خواهد آمد.

 

اهم ویژگی‌های بیمه‌نامه:

1.                  در این بیمه‌نامه بیمه گذار علاوه بر موارد مذکور در بیمه نامه،کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی که اجرای بخش یا بخش‌هایی از عملیات كاری موضوع بیمه را در محل مورد بیمه عهده‌دار باشند، تلقی می شوند. این شرط موجب جامعیت بیمه‌نامه و پوشش مسئولیت مجموعه اشخاص حقیقی و حقوقی دست اندرکار در احداث بنای مورد بیمه می‌گردد.

2.                  در خسارت‌هایی که منشا آن خارج از اختیار بیمه‌گذار باشد، بیمه‌گر تعهدی ندارد. به طور مثال زلزله، رانش زمین، زمین لرزه و غیره. در غیر این صورت حتی اگر بیمه گذار عامل تشدید و یا ایجاد کننده خطر باشد و در این ارتباط مسئول شناخته شود، بیمه‌گر خسارت وارده را به میزان عاملیت بیمه‌گذار در ایجاد یا تشدید خطر جبران خواهد نمود.

این بیمه نامه مناسب  چه گروه هایی است؟
1-سازندگان ساختمان اعم از مسكونی، ادرای، تجاری صنعتی و ...
2-احداث سوله چنانچه متراژ آن مشخص بوده و دارای پروانه ساختمانی باشد.
3-تخریبكاران ساختمان(البته برای هر پروژه تكمیل یك فرم پیشنهاد الزامی است.)

در موارد زیر به جای تكمیل فرم پیشنهاد شناسه 120 از شناسه 110 استفاده نمایید:

1- فعالیت ساختمانی كه در مرحله نماكاری یا نازك كاری باشد.
2-پیمانكارانی كه فقط یك مرحله از كار را انجام می دهند مثلا مرحله خاك برداری یا فقط مرحله جوشكاری اسكلت.


به نظر شما مطالب وبلاگ و توضیحات آن چگونه است؟ لطفا ما را از نظرات خود محروم ننمایید.